תפריט

ניקוי חול (אגריגטים)

מהו ניקוי בחול?

מהו ניקוי בהתזות חול?

עם שיטת הניקיון של ניקוי חול משתמשים בתהליך של התזת חול כדי לנקות מתכות או למשל להסיר חלודה ממשטחים וכן לשם הסרת צבע כל זאת באמצעות טכניקה של ניקוי בעזרת חול תחת לחץ גבוה.

כמובן שתוצאות ניקוי באמצעות חול תלויות גם במספר נקודות  חשובות הקובעות את מידת איכותו ויעילותו של ניקוי באמצעות התזת חול, למשל מידת קשיחות החומר שנשחק, גודל המרכיבים השחוקים, אופן העבודה המקצועית וזווית ההתזה, מידת מהירות ההתזה סוגי הגרגירים המותזים ועוד.

התזות בחול כדי להסיר כל לכלוך – האם השיטה יעילה?

אז אם אתם צריכים להסיר שאריות שונות של צבע משטחים, לכלוך או כתמי שמן שהצטברו על מתכות בצורה מהירה ויסודית, וכן אתם רוצים להסיר חלודה ממוצרי מתכת, למשל מהסורגים וכדומה, השיטה של ניקוי בחול יכולה להיות פתרון טוב.

כידוע לא ניתן גם לצבוע משטחים וליצור בהם תחושה מבריקה אם לא מנקים אותם קודם בצורה יסודית וכך הופכים את המשטח נוח לצביעה ולשם כך, ניקוי באמצעות חול נמצאה כשיטה היעילה ביותר. ניקוי בחול ידוע כשיטה וותיקה שהוכיחה עצמה כיעילה עם תוצאות מעולות כבר שנים רבות. כשיטת ניקוי חדשנית היא מתבססת על טכניקות ניקיון בלחץ גבוה באמצעות התזת חול על המשטח המיועד במהירות גבוהה ביותר.

החיסרון העיקרי בניקוי בהתזת חול הוא ששיטה זו גורמת לזיהום האויר ולכן אינה מותרת לשימוש בכל מקום.

ניקוי באמצעות חול משמשת לניקוי של משטחים קשים מאד לניקוי כמו: גופי בטון, זכוכיות, מתכת וכן משתמשים בזה עבור ניקוי של ספינות, צינורות או חזית של מבנים.

ניקוי בעזרת חול יכול לשמש גם כהכנה לציפוי וצביעה של משטחים גדולים ותעשייתיים. ניקוי בחול מבטיח שהצבע יישמר לאורך זמן ולא יתקלף במהירות או בקלות. לכן ניקוי החול הוא שלב חשוב מאוד לפני שמתחילים כל סוג של עבודות ציפוי או צביעה תעשייתיים והוא מנקה את המשטחים בצורה יעילה וטובה ביותר.

באמצעות התזתם של הגרגרים ודחיפתם על ידי זרם חזק מתרחש תהליך ניקוי יעיל. למעשה עצם חיכוך שנוצר בין הגרגרים לבין המשטח שאותו מנקים הוא זה שמסיר את הלכלוך ומבצע את פעולת הניקיון, והאפקט מזכיר גם פעולה של שיוף עם נייר זכוכית רק בצורה טובה ומאסיבית יותר. חשוב לציין שניקוי כזה לא חייב להיעשות רק עם חול אלא ניתן להשתמש גם בגרגרים של חומרים שונים כמו חצץ של פלדה, גרגירי סודה, סיגי נחושת, ניקיון עם גרגירי קליפות אגוז ועוד.

חול בהתזה כשיטת ניקוי יעילה

ניקוי בחול קיים כשיטת ניקוי יעילה, וותיקה שהוכיחה עצמה עם תוצאות על פני השטח שמחזיקות מעמד לשנים רבות. זוהי שיטת ניקוי שמתבססת על טכניקות ניקיון בלחץ גבוה דרך התזת חול על המשטח במהירות גבוהה ביותר.

לאחר הניקוי והוספת צבע על המשטח הנקי, זה מבטיח שהצבע יישמר לאורך זמן ולא יתקלף במהירות כמו בעבר. ניקוי חול הוא שלב חשוב לפני התחלת עבודות ציפוי או צביעה כי הוא מנקה את המשטחים בצורה יעילה וטובה ביותר.

במיוחד על כל משטח תעשייתי, ניקוי חול באמצעות התזת גרגרים ודחיפתם בזרם חזק יוצר תהליך ניקוי יעיל. למעשה החיכוך שנוצר בין הגרגרים לבין המשטח הוא זה שמסיר את הלכלוך ומבצע פעולת ניקיון מעולה, והאפקט מזכיר גם פעולה של שיוף עם נייר זכוכית רק בצורה מאסיבית יותר.

בתהליך של התזת חול כדי לנקות מתכות או להסיר חלודה ממשטחים לצורך הסרת צבע זה קורה באמצעות טכנולוגיה של התזת חול תחת לחץ גבוה.

תחזרו אלינו

    דילוג לתוכן